قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس
عهد کهن

واکسن آنفلوانزا برای گروه‌های خاص در خوزستان تهیه شد

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: ۲۳ هزار دوز واکسن آنفلوانزا وارد خوزستان شده و کار تزریق واکسن به پرسنل بیمارستان‌ها آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن؛فرهاد ابول‌نژادیان ، اظهار داشت: پیک سوم کرونا در کشور شروع است و از ۲۰ روز پیش شیب افزایشی کرونا را در کشور و استان شاهد هستیم.

وی افزود: برای مقابله با کرونا راهی جز رعایت پروتکل‌ها و استفاده از ماسک نداریم. در مناطق حاشیه خوزستان میزان ماسک بسیار پایین و کمتر از ۱۰ درصد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: افرادی بالای ۷۰ سال لازم است در زمینه رعایت پروتکل‌ها بیشتر مراقبت کنند. میزان استفاده از ماسک در بین زنان بیش از ۶۰ درصد است. در آقایان متاسفانه این رقم کمتر از ۴۰ درصد است.

وی با اشاره به رسیدن فصل سرما اظهار داشت: ۲۳ هزار دوز واکسن آنفلوانزا وارد خوزستان شده و کار تزریق واکسن به پرسنل بیمارستان‌ها آغاز شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: تزریق واکسن برای بیماران خاص (هموفیلی، تالاسمی، دیالیزی) که ۱۰ هزار نفر هستند، زنان بارداری که زیر نظر مراکز بهداشت هستند و سرای سالمندان به صورت رایگان انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: افرادی که سالم هستند و هیچ بیماری زمینه‌ای ندارند، نیازی به تزریق واکسن آنفلوآنزا ندارند اما افرادی که بیماری زمینه‌ای یا آلرژی شدید تنفسی دارند، باید واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند.

ابول‌نژادیان بیان داشت: واکسن در داروخانه‌ها توزیع و قیمت مصوب آن ۴۲ هزار تومان است و افراد نیازمند می‌توانند تهیه کنند.

مطالب مرتبط