“گفتگوی زیر تقدیم به تمام عاشقان خاک پاک ایران و رزمندگان غیور و ارزشمند وطنم که هنوز زخم ها و دردهای بسیار…از دوران دفاع مقدس بر جسم و روح دارند”
پیدا شده! ای شهید گمنام!
نام آوری‏ات زبانزد عام
از نام و نشان فراتری تو
گمنام منم: اسیر یک نام…

image

وقتی صحبت از دفاع مقدس و جبهه های شور و عشق و شهادت می شود بعضی نام ها انکار ناشدنی میشوند
نام هایی که با تربت پاک خوزستان قهرمان پرور و شلمچه و هویزه و هور و مجنون عجین شده اند
در پهنه ی ادبیات خوزستان نمیشود نویسنده باشی… اما از شور ننویسی از عشق ننویسی…از جنگ و رشادت و شهادت و عشق به پرچم سه رنگ و مقدس ایران بنویسی اما از رزمندگان؛شهدا؛جانبازان و همه ی کسانی که عاشقانه برای سرافرازی و بالندگی این سرزمین کوشیده اند ننویسی…

image

ایران مقدس ما در سالهای اخیر دام ها و گلوگاه های سخت و دشواری چون جنگ تحمیلی؛تحریم های شدید و کمرشکن و امروز روزهای پسابرجام و کمبودهای پس از تحریم ها را میگذراند و بسیاری از رزمندگان جان برکف و رشید دیروز امروز در سنگر تولید و افزایش توان دفاعی کشور مخلصانه به تلاش و جهاد مشغولند
یکی از این رزمندگان و جانبازان شریف جبهه و جنگ مهندس مراد کمالی است که امروز با بصیرت و درک صحیح از نیاز و شرایط حساس کشور عزیزمان به تحصیل و کسب تجارب درخشان در حوزه ی فنی و تخصصی پرداخته و در منصب حساس مدیرعامل شرکت ترابری و پشتیبانی مناطق نفتخیز جنوب مشغول به خدمت است

image

مهندس مراد کمالی از نیروهای ارزشی نفت و دارای مدرک کارشناس ارشد مدیریت اجرایی است و در پست های مدیریتی متعددی حضور داشته است که آخرین آن مدیرعامل شرکت ترابری و پشتیبانی مناطق نفتخیز جنوب است

image

با ایشان گفتگوی صمیمانه ای را در خصوص خدمات ارائه شده توسط مناطق نفتخیز جنوب و علی الخصوص واحد ترابری و حمل و نقل آن انجام داده ایم که بسیار جالب و شنیدنی ست و بشرح زیر است
مدیرعامل شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت با برشمردن فعالیت های این شرکت در حوزه مسئولیت های اجتماعی اظهار داشت: مدیران بومی صنعت نفت خدمت به استان خوزستان را وظیفه خود می دانند و مهندس بیژن عالی پور مدیرعامل مناطق نفتخیز جنوب با نگاه و علاقمندی خدمات نفت به مردم و دستگاههای اجرایی استان را دنبال میکند
مهندس مراد کمالی در گفت و گو با “پایگاه خبری اهواز نو”گفت: این شرکت در حوزه های عمرانی و فرهنگی نسبت به محیط پیرامون خود اهتمام جدی داشته و فعالیت های زیادی داشته است و برای آبادانی استان های نفت خیز از هیچ کوششی دریغ نمی کننداما باز هم معتقدم که حق مردم شریف و شهیدپرور خوزستان بیش از خدمات انجام گرفته است
ایشان در مورد خدمات نفت در دوران دفاع مقدس فرمودند :
شرکت نفت در دوران مقدس در سه بخش عمده به جبهه ها خدمات می داد
۱-پشتیبانی از جنگ با تولید نفت و تامین درآمد کشور
۲-پشتیبانی مستقیم از جبهه ها با تامین ماشین آلات راهسازی، وسایل نقلیه سبک و سنگین که در آن دوران مدیریت ترابری نفت جنوب را مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل فعلی مناطق نفتخیز جنوب بر عهده داشتند که به گواه اسناد دفاع مقدس ایشان در پشتیبانی و حمایت از جبهه و رزمندگان با تمام توان بطور شبانه روزی تلاش نمودند
۳- ساماندهی داوطلبان و اعزام رزمنده به جبهه های جنگ با تشکیل گردان
مناطق نفتخیز جنوب با اجرای طرحهای پدافند غیرعامل برای حفاظت از تاسیسات و نفرات و با انجام اقدامات حفاظتی و ساخت سنگر در محیط شرکت و کارخانه ها در مقابل حملات هوایی و موشکی دشمن و استمرار تولید نفت پیشگام اجرای پدافند غیرعامل در کشور است

image

وی افزود: خدماتی که مناطق نفت خیز جنوب به مردم استان دستگاه های اجرایی ارائه می کند کم نظیر است و حوزه های عمران شهری و روستایی، ترابری و حمل و نقل، محیط زیست و فعالیت های فرهنگی را شامل می شود.
مهندس کمالی اظهار داشت: شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت در بحث احداث کمربند سبز اهواز با شهرداری همکاری نزدیک داشته است و بیش از یکسال ماشین آلات راهسازی مختلف را در اختیار شهرداری و منابع طبیعی قرار داده است.
وی گفت: در ساماندهی محل جمع آوری پسماندهای اهواز و حمل زباله و پاکسازی شهر نیز ماشین آلات شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت در اختیار شهرداری اهواز است.
مدیرعامل شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت تصریح کرد: اوایل سال جاری در بحران سیل استان خوزستان ماشین آلات و تجهیزات این شرکت در تمام مدت در مناطق سیل زده اهواز، شوش، شادگان، رامشیر، لالی و مسجدسلیمان حضوری فعال داشته و به امداد رسانی پرداختند.
کمالی، از دیگر فعالیت های این شرکت در حوزه مسئولیت های اجتماعی به سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۵ اشاره کرد و گفت: شرکت ترابری نفت در مدت اجرای این طرح مهم ۱۵۰ دستگاه خودرو در اختیار ستاد سرشماری استان قرار داده است.
وی افزود: امکانات شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت در طول سال بارها در اختیار پلیس راه و نیروی انتظامی قرار می گیرد و تعامل مثبت و ارتباط سازنده ای با این مجموعه داریم.

image

مدیرعامل شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت گفت: در بحث فعالیت های فرهنگی و مشارکت در برگزاری یادواره شهدا از طریق حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان خدمات زیادی صورت می گیرد؛ برای ستاد اربعین نیز آماده سازی و تسطیح ۴۰ هکتار زمین موکب ها توسط این شرکت انجام شد.
وی با اشاره به اینکه همه درخواست از مناطق نفت خیز جنوب برای خدمت رسانی به استان بر اساس مقررات پیگیری و دنبال می شود تاکید کرد: عمران، آبادانی و پیشرفت استان خوزستان اعتقاد قلبی مدیران مناطق نفت خیز جنوب است.
و دستگاه های اجرایی دولتی و خدماتی هرگاه به نفت مراجعه کرده و درخواست کمک قانونی برای دادن خدمات به استان را نموده اند در کمترین زمان ممکن موضوع را مرتفع نموده ایم

image

اقتصاد مقاومتی تنها راه خودکفایی است
مهندس کمالی در ادامه با برشمردن فعالیت های این شرکت در حوزه اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی تنها به معنای صرفه جویی در هزینه ها نیست بکله معنای آن خلق و اجرای ایده های خلاقانه برای تحقق خودکفایی، کاهش وابستگی به بیگانگان و بومی سازی تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت در داخل کشور است.
وی توضیح داد: در این راستا شرکت خدمات ترابری با همکاری دانشگاه ها و موسسات علمی و تحقیقاتی کشور طرح های ساخت داخل را در دستور کار قرار داده است که از جمله آن ساخت تجهیزات منحصر به فرد هات تب می باشد که با همکاری جهاد دانشگاهی در حال نهایی شدن است.
کمالی اظهار داشت: از سال ۱۳۹۳ تا نیمه نخست امسال از طریق بومی سازی کالاهای پرمصرف که قبل از آن از نمونه خارجی آنها استفاده می شد حدود ۵۶ میلیارد ریال صرفه جویی شده است.
وی تصریح کرد: هم اکنون ۹۷ درصد خرید های این شرکت در استان خوزستان انجام می شود و ۳ درصد دیگر مربوط به روغن های موتور است که کارخانه ساخت آن در خوزستان وجود ندارد.

جابجایی ۲۰۰ میلیون لیتر سوخت در راستای پشتیبانی از تولید
مدیرعامل شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت با برشمردن فعالیت های این شرکت در دو بخش خدمات عمومی و خدمات تخصصی حمل و نقل گفت: این شرکت در بخش خدمات عمومی و در راستای پشتیبانی از تولید در طول سال حدود ۲۰۰ میلیون لیتر سوخت بنزین و نفت‌گاز به دکل های تعمیراتی و توسعه ای و دستگاه های لوله مغزی ارسال می کند.
مهندس مراد کمالی افزود: جابجایی ۷۰ هزار تن لوله جداری و ۳۰ هزار تن مواد شیمیایی به دکل های حفاری و دستگاه های لوله مغزی سیار و ۶۹۰ میلیون لیتر آب آشامیدنی دکل های حفاری، دستگاه های لوله مغزی سیار و تاسیسات شرکت های نفت و گاز کارون و مارون از دیگر فعالیت های این شرکت در طول سال محسوب می شود.
وی همچنین از نصب سیستم GPS بر روی تمام وسایل نقلیه مناطق نفت خیز جنوب خبر داد و گفت: اجرای این طرح که در استان خوزستان بی نظیر و در کشور کم نظیر است در کاهش حوادث، نظارت بر تردد خودروها؛کاهش تخلفات خودروها و کمک به پلیس راه تاثیر بسزایی داشته است.
لازم به ذکر است شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت یکی از شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب است که با در اختیار داشت ۲ هزار و ۸۴۵ دستگاه انواع وسایل نقلیه سبک و سنگین، ماشین آلات سیار ساختمانی و دستگاه های عملیات ویژه خطوط لوله نقشی مؤثر در نگهداشت توان تولید دارد.
برای این رزمنده و جانباز سرافراز و مدیر مدبر و مجرب در سنگر پشتیبانی و صیانت از تولید آرزوی توفیق و سربلندی در راه خدمت به مردم شریف ایران می نماییم

image